این تیپ از کوپلر به عنوان یکی از رایج ترین و متداول ترین نوع کوپلر می باشد و در مقاطعی استفاده می گردد که امکان چرخش میلگرد میسر باشد. نحوه بستن کوپلر و مشخصات فنی به شرح زیر است.

کوپلر استاندارد یا کوپلر رزوه راستگرد پرمصرفترین نوع کوپلر بوده که در تمام موقعیت های سازه بتنی قابلیت مصرف دارد .این نوع کوپلر حداقل یکی از آرماتورها امکان چرخش داشته باشند مورد استفاده قرار میگیرد.رزوه داخلی کوپلر از نوع راستگرد بوده و رزوه آرماتور بایستی تا انتهای درون کوپلر بسته شود .جنس کوپلر طبق استاندارد din1.1191 و پروسه تولید کوپلر طبق استاندارد 1/11723و1/11723 میباشد
کوپلر رزوه راستگرد (SST) برای تحمل نیروهای وارده برای آرماتور رده S 500 ( A IV ) و مطابق با آیین نامه ACI 318از نوع تیپ 2 طراحی شده است ، بنابراین

مطابق آیین نامه مذکور بدون محدودیت در تمامی قسمتهای سازه قابل استفاده میباشد و لذا ضایعات آرماتور به صفر خواهد رسید . بطور نرمال پیشنهاد میگردد در

ستونها برش میلگردها بطول 6 متر با اختلاف 60 سانتیمتر از هم صورت گیرد که در این حالت تعداد کوپلر مورد نیاز هم کاهش خواهد یافت .
کوپلر استاندارد از سایز 16-40 میلیمتر قابل تولید میباشد

+ نوشته شده در پنج شنبه چهاردهم شهریور 1398 ساعت 15:17 توسط آرمان سازه پدیده بدون نظر

کوپلر آپست یکی از جدیدترین محصولات گروه صنعتی آرمان سازه پدیده بوده. این محصول قابلیت استفاده در تمامی پوزیشن های سازه ای را داشته و روش کار ابتدا پس از برش پنیری به روش over size شده پس عملیات رزوه کاری بر روی میلگرد انجام می گیرد.

این نوع از کوپلر اصطلاحا کوپلر تیپ 2 نامیده می شود و مزیت این نوع کوپلر نسبت به کوپلر استاندارد این است که می توان تمامی اتصالات در یک مقطع از سازه انجام داد.

+ نوشته شده در پنج شنبه چهاردهم شهریور 1398 ساعت 10:45 توسط آرمان سازه پدیده بدون نظر

شرکت آرمان سازه پدیده از سال ۱۳۸۵ ه.ش. پس از انجام مطالعات و آزمایشات مکررو با بهره گیری از دانش فنی متخصصین داخلی و خارجی اقدام به تولید وصله های مکانیکی با نام تجاری کوپلر نموده و در این راستا موفق به اخذ استاندارد ملی ایران به عنوان اولین واحد تولیدی در سطح کشوری گردیده است. این واحد با داشتن کادر مجرب و ایجاد واحد کنترل کیفی و آزماشگاه مقاومت مصالح سعی در تولید محصول با کیفیت بالا و قابل رقابت بانمونه های مشابه داخلی و خارجی دارد.

+ نوشته شده در پنج شنبه چهاردهم شهریور 1398 ساعت 10:41 توسط آرمان سازه پدیده بدون نظر